Organik Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Organik Kozmetik Sertifikasyon?

    İmal ettiğiniz ürünlerin organik sertifikalı olması, doğal cilt bakım ürünlerinizi satış ve rekabet avantajlarını tüketicilere sunmak da çok iyi bir stratejidir.Yaşadığımız zamanda diliminde tüketiciler, çok daha bilgili ve donanımlı hale gelmişler ve bu koınuda çok iyi araştırmalar yapabilmektedirler. Bilinmelidir ki tüketicilerin büyük bir kısmı üretici firmanın sertifika ve belgelendirmesi olup olmadığını kontrol etmekte ve belgesi yok ise ürünü almamaktadır.

 

    Peki Neden Ürünlerinizi Organik Olarak Sertifikalandırmalısınız? Ve Bunun Faydası Nedir?

İmal ettiğiniz ürünlerin organik belgesi ile sertifikalandırılması, son kullanıcıya ürününüzün güvenilirliğinin ispatıdır. Belgelendirme yapılarak alınan organik belgesinin üzerindeki mühür ürünlerinizin çeşitli koşulları ve nitelikleri geçtiğine dair bir çeşit garanti anlamına gelmektedir.

    Yapılan araştırmalarda Birleşik Karalık’taki organik sertifikasyon kuruluşu olan ve COSMOS standartlarını sertifikalandıran Soil Association'a kayıtlarına göre:

    Sertifikalı organik ve doğal kozmetik sektörü, 2015 ve 2016 yıllarında inanılmaz bir büyüme kaydederek +%34,6 gibi devasa bir rkam ortaya çıkmıştır.

    Sağlığıını ve güzelliğini koruma bilincine sahip kullanıcılar her zamankinden çok daha dikakt ederek organik ve doğal ürünleri seçmektedirler. Tabiata karşı değil, tabiatla uyumlu ürünler talep ediyorlar ancak ürüm kalitesinden de de ödün vermek istememektedirler.

 

    Var olan yasal düzenlemelerde organik veya doğal kozmetiklere yönelik yasal bir standart bulunmadığından, tüketiciler tanıtım , reklam ve sosyal medya aracılığıyla sertifikalı kozmetik ürün anlayışı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 

    Uluslarası mecrada mevcut bulunan Toprak Derneği, yakın zamanda 1000 kişiyle bir tüketici anketi düzenlemiş ve son kullanıcıların %77'sinin gerçek organik akreditasyon belgelendirilmiş ürünler tercih ettiği tespit edilmiştir.

Bu sebeplerden dolayı, kısa veya uzun vadede planlama yaparken imalatçıların, ticari hacimlerini yükseltmeleri için organik belgesi almak için daha iyi bir zaman olamaz.

 

    Kozmetik ürünlerinizin organik sertifikalı olmasının bazı avantajları şunlardır:

  • Ürünlerinizin organik maddeler içerdiğini açıkça gösterir.
  • Sizi rakiplerinizden ayırır ve şirketiniz veya markanız için açık bir rekabet avantajı sağlar.
  • Markanız, müşterilerinizin anlayabileceği ve güvenebileceği, tanınabilir bir sertifika sembolü/logosu taşır.
  • Bazı tüketiciler, bu sertifikasyon sembolünün katı standartlarını karşılayan ürünlere gerçekten değer verebilir ve bunları özellikle arayabilir.
  • Kozmetik Organik Belgelendirme süreci zor veyahut kolay demek görecelidir. Konusuna vakıf bir firma için bu işlem çok kolay ve kısa bir işlemdir. Haliyle merdiven altı bir firmanın yapabileceği bir iş de değildir.       Cilt Bakımı Ve Kozmetik İçin Organik Sertifikasyon Kuruluşları;     Dünya çapında, her biri onaylarını karşılamak için farklı gereksinimlere sahip farklı belgelendirme kuruluşu vardır. Aşağıda, temel organik sertifikasyon kuruluşlarının bazıları bulunmaktadır. Organik Kozmetik belgelendirme için bizi arayabilir ve organik Sertifikasyon Kriterleri hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Organik Kozmetik Belgesi nasıl alınır diye düşünüyorsanız bizi aramaktan çekinmeyiniz.  
  • FRANSA | ECOCER
  • İNGİLTERE | TOPRAK BİRLİĞİ
  • TÜRKİYE | QRS BELGELENDİRME
  • ABD | USDA
  • ALMANYA | BDIH

  QRS Belgelendirme Organik Kozmetik Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. Organik Kozmetik Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.