Organik Kozmetik Belgesi
Organik Kozmetik Belgesi ;

    QRS Belgelendirme Organik Kozmetik Sertifikası Nedir ?

    Kozmetik ürünlerin üretimi çok eskilere dayanır. Bilenen ilk kozmetikler tabiatta bulunan madenler, yağlar, esansiyel yağlar gibi ürünlerdir. Genellikle killerin içinde bulunan madenlerden aldıkları renklerle yüz ve vücut boyama, kokular kişinin kendine gizem ve ilgi aşılaması, meşe külleri ile hayvan iç yağlarını karıştırıp sabunlar yapmaları bilinen ilk kozmetikler ve kullanım amaçları olabilir. Kozmetik amaçlı kullanılan kokuların ve kimyasalların sentezlenmeye başlanması, maddi bedellerinin düşmesini, ürünlerin kullanımlarının yaygınlaşmasını ve de binlerce çeşit kozmetik ürünün imal edilmesini sonuç olarak bugün ki devasa kozmetik sektörünün oluşmasına ön ayak olmuştur.

 

    ISO 16128-1 Doğal ve Organik kozmetik bileşenler ile ürünlerin teknik tanımları ve kriterleri ile ilgili

Klavuz-Bölüm 1: Bileşenlerin tanımları ve ISO 16128-2 Kozmetik-teknik kurallar doğal için tanımlar ve Kriterler ve organik kozmetik maddeler ürünleri üreten firmalarla diğer firmaları ayırmak için bir belgelendirme sistemi oluşturmuştur.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu doğal ve Organik Kozmetik Bileşen ve Ürün İddialarına İlişkin Klavuz Sürüm 1.0 ve 23/05/2005 Tarihli 25823 sayılı Kozmetik yönetmeliğinin 6 ıncı ve 10 uncu maddelerine istinaden oluşturulmuş bir klavuzdur.

QRS Belgelendirme 1999 yılında Kayra Adıyla İzmir’de doğan özel kuruluşlar tarafından kurulmuş organik kozmetik ve kozmetik Helal Sertifikası veren uluslar arası bir kuruluştur.

    Doğal Kozmetik Belgesi talep edilen her bir ürün için ürün formülüne ait kozmetik yönetmeliğine uygun olarak oluştrulmuş Ürün Güvenlik raporunun imalatçı firma tarafından tebliğ edilmesi gerekmektedir. Akabinde ön çalışmalar başlatılarak belgelendirme adımı atılmış olur.

 

    Kozmetik Organik Belgesi

    Son günlerde önemli bir belge olan organik kozmetik belgesi ile ilgili tümmerak edilenleri sizler için derledik. Siz de bu belgeye sahip olmak ve belge ile ilgili çeşitli detayları öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için hazırladığımız bu rehberi inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nedir?

    Malum olduğu üzere, kozmetik, güncel yaşamın en önemli bölümlerinden biri haline gelmiştir. Ön planda özellikle bayanlar için en önemli ürünler arasında yer alan kozmetikler, sıklıla ağır kimyasal bileşenlerden imal edilmiştir. Haliyle uzun vadede insan hayatına karşı büyük riskler barındırmaktadır. Bu kapsamda bulunan ürünler tabiata ve çevreye ciddi zararlar vermektedir. Bu da kozmetik ürünlerde organik üretimin artmasına vesile olmuştur. Kozmetik organik belgesi, ürünlerin doğal olduğunu ifade eden belgenin adıdır. Farklı test ve analizler gerçekleştirilerek ürünlerin uygun bulunması durumunda bu belgenin verilmesini mümkün kılar.

 

    Kozmetik Organik Belgesi nin Amacı Nedir?

    Yapılan test ve analizler neticesinde tüm imalat ve paketleme aşamaalrının çerçevesi kontrol edilerek ürünlerin doğallığı teste tabi tutulmaktadır. Akabinde kullanacağınızın ürünün doğal bir içeriğe sahip olup olmadığı anlaşılmaktadır. Organik kozmetik belgesinin ana amacı kozmetik ürünlerin gerçekten doğal bir içeriğe sahip olup olmadığını kullanıcılara ispattır. Çevre etiketi kozmetik ürünlerin hem ekolojik hem de insan sağlığı için önemini gösterir.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Faydaları Nelerdir?

    Kozmetik Organik Belgesi olan ürünlerin tamamen organik bir içeriği olduğu şüphesiz olarak anlaşılır. Organik formülü olduğunu belirten birçok kozmetik ürün bulunmaktadır. Lakin bu ürünlerin içerğinin organik olup olmadığını anlamak imkansızdır. Kozmetik organik sertfikası sayesinde bu ürünlerin doğal ve organik olup olmadığını anlamak mümkün hale gelmekte ve bu da belgenin en önemli faydasıdır.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Neleri Kapsar?

    Kozmetik Organik Belgesinin kapsamı çok geniştir. Organik kozmetik belgesi kozmetik ürünlere ve kullanım amaçlarına göre kullanılan hammaddelere uygulanmaktadır. Bu kısımda belgenin nihai kapsamı şöyle açıklyabiliriz.

 

  • Doğal ya da organik ürünlerin hammaddelerine ait olan belgelerin organik içeriği ve temel formülleri içermektedir.
  • Belgeli referanslarda kullanılması için doğal olmayan hammaddelerin onayını da kapsamaktadır.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Neden Alınır?

    Kozmetik organik belgesi, imalatcıların ürettiği ürünlerin organik ve doğal içeriğe sahip olduğunu son kullanıcaya vermesi için alınmaktadır. Bu aşamada kozmetik organik belgesi, ürünleri organik içeriğe sahip olan imalatcılar tarafından bunu belli etmek için alınırlar..

 

    Kozmetik Organik Belgesini Kimler Alabilir?

Organik kozmetik belgesi, imalatları organik içeriğe sahip olan işletmeler alabilirler.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nasıl Alınır?

    Adı geçen belgeye talib firmalar söz konusu ürünün bu belgenin standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilir. Bu kontrolü profesyonel bir belgelendirme kuruluşu yapar.

 

    Kozmetik Organik Belgesi Nereden Alınır?

   Ürünlerinize Kozmetik Organik Belgesi almak istiyorsanız doğru belgelendirme firmasındasınız. Firmamız , sizlere Kozmetik Organik Belgesini , profesyonel ekibiyle bilgilendirerek belgelendirmenizi yapmaktayız. Bizimle irtibat kurarak bu belgeyi alabilirsiniz.

    Konuyla Alakalı Makaleler ;
    Organik Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Organik Sertifikasyon
    Doğal Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Doğal  Sertifikasyon
    Kozmetik Helal Belgesi ve Belgelendirme Aşamaları Nelerdir
    Kozmetik Ürünler için (GMP) ISO 22716 Belgelendirme

    QRS Belgelendirme Organik Kozmetik Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. Organik Kozmetik Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Organik Kozmetik Belgelendirme talepleriniz için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

QRS BELGELENDİRME
Organik Kozmetik ve Doğal Kozmetik Belgesi İhtiyacınız Varsa Firmamızı Aramaktan Çekinmeyiniz.

Organik Kozmetik ve Doğal Kozmetik Belgelendirme Talepleriniz için Bize Ulaşabilirsiniz
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.