Kategori : VEGAN Sertifikası
Yazar ; Bilal Demirci
Yayım Tarihi ; 29/07/2022
.
vegan belgelendirme aşamaları ve belgelendirme firmaları makale
Yakın Zamanda Eklenenler
.
Bize Ulaşın
    Tüm Yönleriyle Vegan Ürünlerin Belgelendirme Kriterleri ;
    Vegan Belgesi Belgelendirme Aşamaları ;

    Vegan işletmelerin en başından itibaren karşılaştıkları üç yaygın soru, vegan sertifikası isteyip istemeyecekleri, hangi sertifikayı seçecekleri ve vegan sertifikasının gerçekten gerekli olup olmadığıdır.

 

    Bildiğiniz üzere, ürünlerde gördüğümüz logo ve semboller aynı standartları temsil etmemektedir. Örneğin Birleşik Krallık ve AB'de, ürünlerin vegan veya vejetaryen olarak etiketlenmesi için herhangi bir yasal gereklilik yoktur ve bu iddialarda bulunmayı seçen işletmeler, kuruluşun, ürünlerin veya hizmetlerin etik kimlik bilgilerini gösteren kendi sembollerini tasarlamakta özgürdür. İşletmeniz için hangi sertifikanın veya akreditasyonun doğru olduğuna karar verdikten sonra (birden fazla seçebilirsiniz), bazen zorlu bir başvuru sürecinden geçmeniz ve yıllık, bantlı bir lisans ücreti ödemeniz gerekecektir.

 

    Vegan Sertifikasi Almanin Artilari Ve Eksileri ;

    İnsanlar vegan bir yaşam tarzını benimsemeye ilk kez karar verdiklerinde, bu etiketleri ve içerikleri kontrol etmek ve vegan kimlik bilgileri için üreticileri ve tedarik zincirlerini araştırmak gibi sonsuz bir süreç gibi gelebilir. Unutulmamalıdırki yaşadıoğımız toplum daha bilinçli ve bilgiye daha kolay ulaşmaktadır. Ayrıca ürünler, zulüm içermeyen olarak listelenebilir ancak vegan olmayabilir, bu da tüketicilerin güvenle satın almasını zorlaştırabilir.

 

    Yüksek kaliteli, yaygın olarak bilinen bir vegan sertifikasını güvence altına almak, etik tüketicilere, değerleriyle uyumlu vegan ürün veya hizmetleri bulmaları için bir kestirme yol sağlar. Kelimenin tam anlamıyla raftan bir ürün alabilirler ve vegan kimlik bilgilerinin kendileri için kontrol edildiğini ve hatta iki kez kontrol edildiğini bilirler.

Unututulmamalıdrki ; İşletmeniz bu güvenceyi sunabiliyorsa, müşterileriniz bunu takdir edecektir.

 

    Vegan sertfikalısınınbir başka yararı da, birçok planın bir üye veritabanı, indirimler, iş danışmanlığına erişim, vegan fuarlarında bulunma fırsatları ve daha fazlasını içermesidir. Her planın neyi gerektirdiğini kontrol etmek her zaman iyi bir fikir olduğu unutulmamalıdır.

 

    Daha küçük vegan işletmeler, tek girişimciler ve yeni kurulan şirketler için vegan sertifikasyonunun maliyeti çok yüksek olabilir. Ancak burda önemli olan ürün adedinin yapılacağı test gidelerinidir. Vegan akreditasyonu aramaya karar verseniz bile, müşterileriniz seçtiğiniz markanın kimlik bilgilerini tanıyacak mı? Ortada çok sayıda vegan ve/veya zulüm içermeyen iddia varken, sertifikanızın öne çıkmasını sağlamak zor olabilir.

 

    Vegan Sertfikası Nasıl Alınır ;

    Vegan Belgesi almak için, tarafsız, bağımsız ve akredite bir laboratuvarın, yiyecek, içecek, kozmetik, giyim gibi ürünlerin hayvansal ürün veya hayvansal yan ürün bulunmadığını, bu ürünlerin canlı hayvan üzerinde test edilmediğinin ve tamamen vegan şartlarına uygun olarak imal edildiğini raporlaması şartı vardır.

 

  QRS Belgelendirme VEGAN Ürün Belgelendirme Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. VEGAN Belgesine ihtiyacınız varsa size hizmet etmekten mutluluk duyarız, VEGAN Belgelendirmelerinizi firmamızdan yaptırabilirsiniz. Vegan sertfikasyon hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.