Kategori : ISO Sertifikaları
Yazar ; Bilal Demirci
Yayım Tarihi ; 06/01/2023
GDP Belgesi (Good Distribution Practices) Belgesi belgendirme firmaları
Yakın Zamanda Eklenenler
.
Bize Ulaşın
    Good Distribution Practices (GDP) Belgesi ve Detayları
    İlaç Lojistiğinizin İyi Dağıtım Uygulamalarına (GDP) Göre Belgelendirilme ;

    GDP sertifikası nedir?

    (Good Distribution Practices) GDP kısaltma olarak İyi Dağıtım Uygulamaları anlamına gelmektedir. Bitmiş tıbbi ürünlerin , aktif bileşenlerin depolanması ve taşınması sistemine dayanır.

 

    Farmasötik ürün üreticileri, İyi Üretim Uygulamalarının (GMP) gerekliliklerine tabidir. Üretici kalitesi tüm tedarik zinciri boyunca sağlanmalıdır. Sıcaklık ve nemdeki küçük dalgalanmalar bile ilaçların ömrünü ve etki şeklini etkileyebilir. Değerli mallar olarak farmasötikler de hırsızlıktan ve sahte ilaçların tedarik zincirine girmesinden korunmalıdır.

 

    GDP sertifikası, sağlık ürünlerinin, özellikle beşeri farmasötiklerin ve aktif bileşenlerin, depolama ve nakliye faaliyetleri etrafında ortaya çıkan ürün yaşam döngüsü alanlarını kapsar. Bir GDP uyumluluk denetimi, dağıtım zincirindeki ilaçların kalitesini ve bütünlüğünü sağlayan gerekliliklerin veya önlemlerin toplamını inceler.

 

    GDP Sertifikasının Avantajları ;

    GDP sertifikası, şirketinizin farmasötik lojistiği için yetkin ve güvenilir bir ortak olduğunu tanımlar. GDP denetimi ile , lojistik hizmet sağlayıcıların performanslarını iyileştirmelerine ve müşterilerine iyi dağıtım uygulamalarını iletmelerine yardımcı olur.

 

    ISO 9001 ile Kombine GDP Sertifikası ;

    GDP yönergeleri, ISO 9001 ve ISO 13485 kalite yönetim sistemleri için ISO standartları ile pek çok benzerliğe sahiptir . Şirketiniz GDP'ye göre belgelendirmeyi hedefliyor mu ve halihazırda sertifikalı bir kalite yönetim sisteminiz var mı? Size birleşik bir teklif sunmaktan mutluluk duyarız.

 

    Kritik altyapının bir parçası olarak ilaç lojistiği için de özel bilgi güvenliği gereklilikleri geçerlidir. QRS Belgelendirme, ISO belgeleri konusunda akredite bir belgelendirme firmasıdır.

 

    GDP Sertifikasyon Gereklilikleri ;

    Sertifikasyon gereklilikleri, KYS'nizin GDP kılavuzuna uygun olduğunu belirlemenin en etkili yoludur. GDP Sertifikasyon, insan tüketimine yönelik ilaçların satın alınması, teslim alınması, saklanması ve ihracatı ile ilgili gereklilikleri içeren bir kalite garanti sistemidir.

 

    Farmasötik GDP sertifikasyon sürecinde , yüksek nitelikli denetçilerimiz süreçlerinizi ve politikalarınızı analiz eder. GDP Hizmetleri , tıbbi ürünleri kırılmaya, çalınmaya ve tahrişe karşı korumak ve taşıma sırasında sıcaklık koşullarının kabul edilebilir sınırlar içinde tutulmasını sağlamak tedarik eden toptan dağıtıcının sorumluluğundadır.GDP Uygulaması, süreçler  takip edildiğinde ve protokoller kontrol altında tutulduğunda, dünyanın herhangi bir yerinde şiddetli ilaca ihtiyaç duyan insanların ilaçları yalnızca zamanında değil, aynı zamanda uygun maliyetle, doğru etkinlik ve değeri ile alacaklarına şüphe yoktur. Karmaşık ticaret rejimleri nedeniyle ve ülke sınırları boyunca yasa dışı ilaç kaçakçılığına tamamen son verecek.

 

    İlaç Endüstrisi İçin İyi Dağıtım Uygulamaları ;

    İyi dağıtım uygulamaları , tedarik zinciri boyunca dağıtım sırasında ürün güvenliğinin ve kalitesinin korunmasını sağlar ve bu uygulama ilaç endüstrisi için büyük önem taşımaktadır. İlaç Endüstrisi için İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) Uyum raporu, tüm ilaç dağıtım tedarik zincirinde Kalite taahhüdünü ve sağlam uygulamaları gösterir.

 

    Dağıtım sırasında ilaçların kalitesini yönetmek zorlu bir operasyondur. Farmasötik ürünler tedarik zincirinin zorlukları, belirtilen raf ömrü ve saklama koşullarından kaynaklanmaktadır. Çeşitli dozaj formları (örn. tabletler, şuruplar, enjekte edilebilirler vb.) farklı çevre koşullarında taşınacak ve saklanacaktır. Bu sebeple tüm ilaçlar genel bir kuralla ele alınamaz , yani tabletlerin, şurupların ve enjekte edilebilir maddelerin kullanım gereklilikleri büyük ölçüde değişiklik gösterecektir.

 

    Soğuk zincir ürün yelpazesindeki ilaçlar 2 ile 8 0C arasında saklanmaktadır. Bu nedenle soğuk zincir ürünler için kalite kontrol testleri sırasında müşteri tarafından ürün arızası korkusu ile daha dikkatli olunmalıdır. GDP yönergelerinin , farmasötik ürünlerin, ürünün üreticisinin tesislerinden doğrudan bir hastaya veya onun hastasına farmasötik ürünleri dağıtan veya sağlayan kişiye kadar depolanması ve dağıtımının herhangi bir yönüyle ilgili tüm kişiler ve satış noktaları için geçerli olması amaçlanmaktadır

 

    GDP Belgesi almak, sürekli ve etkili hizmet sağlamak için operasyonel aksaklıkların hemen üstesinden gelebileceklerini paydaşlarına kanıtlaması gereken kuruluşların öncelik listesinde üst sıralarda yer almalıdır. GDP Sertifikasını almak, kuruluşu iş esnekliğine adamış ayrı bir şirketler grubu içine yerleştirir.

    QRS Belgelendirme firmasına GDP Belgesi hakkında tüm sorularınızı sorabilirsiniz. GDP Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. GDP Good Distribution Practices Yönetim Sistemi Belgesi hakkında talepleriniz için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

 

Benzer Konular
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.