Ce Belgesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? Nasıl Alınır ? Ce Belgesini Kimler Verir ?
CE Belgesi Almak ve CE işaretinin ürünlere eklenebilmesi için ilk olarak ürününüzün mecburi belgelendirme ürünlerinden olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer mecburiyse o zaman ürünleriniz testleri yapmaya yetkili akreditasyona sahip test laboratuvarına ulaştırarak testleri yapılır ve raporlarıyla birlikte Akredite bir belgelendirme firmasına başvuru yapılır. Akabinde uygunluk beyanı ve ürününüze ait teknik dosya oluşturulur ve CE belgelendirmesi akredite kuruluşça yapılarak işlem tamamlanmış olur. Bu konuda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

CE Belgesi Almak için ne yapmalıyım ?
1. CE Belgesi almak için uyulması gereken şartlar aşağıda sıralanmıştır ;
2. AB kapsamına giren tüm bağlantılı kurallara uygunluğu sağlamak
3. CE Belgesi almak için onaylı akreditasyon firması ve bünyesinde uzman personeli yoksa konusuna bir danışmanlık firmasından hizmet almak
4. CE Belgesi almak için ürünün uygunluğu karşılayan ürün teknik dosyası hazırlamak
5. Ayrıca Ürün uygunluk beyanı hazırlayarak imzalamaktır.
Aşağıdaki lnkde onaylanmış kuruluşlar listesini görebilirsiniz
https://ec.europa.eu/not_found?fuseaction=notifiedbody.main

CE Neyin Kısaltmasıdır?
CE kelimesi “conformity of european” ‘nın Tükçe olarak ise “avrupaya uygunluk” kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır.

CE Belgesi en açık tabirle kalite belgesi olarak görülür ancak tam tersine bu bakış açısı yanlıştır. Adı geçen ürünün güvenliğiyle alakalı bir sertifikadır. Kalite Belgeleri genel olarak gönüllük esasına dayalı verilir CE belgesi imal edilen ürün için mecburidir.
Unutulmamalıdır ki CE Belgesi AB içinde, direktiflerde yazılı ürünlerin serbestçe dolaşabilmesi için üretici tarafından ürün üzerine konması gereken, ürünün güvenlik prosesine uyduğunun kanıtıdır.

Unutulmamalıdır ki yeni yaklaşım direktiflerinde belli ürün gruplarından ve bu ürün gruplarının sertikalandırılması şartı belirtilmiş ve sonuç olarak ce belgesi ihtiyacı oluşmuştur. Ayrıca ülkemizde de Avrupa Birliğine uyum yasaları kabul edilerek CE belgesi yüksek risk grubundaki ürünler için CE Belgesi şartı mecburi tutulmuştur. Firmamızı CE Belgesi Alımı konusunda arayabilirsiniz. CE Belgesi veren firmalar hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.