ISO 9001 Belgelendirme Firmaları
    ISO 9001 Sertfikası , yapılan hizmetin ve imal edilen malın kaliteli bir yönetim sonucunda elde edildiğinin en büyük kanıtıdır. Herhangi bir sektöre ait olmayan bu sertfika, hemen hemen her sektörde uygulanabilen uluslararası geçerliliğe sahip olan bir yönetim sertfikasıdır. Sağlıktan, eğitime,üretimden kamu işlerine kadar pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Peki, organizasyonlar için son derece önemli olan ISO 9001 belgesi nereden alınır ?

    ISO 9001 danışmanlık firmaları sektörde hizmet veren bağımsız firmalardır. Bu firmalar ISO belgesi almak isteyen organizasyonlara en baştan itibaren rehberlik ederek belgeyi almaları için gerekli süreci tamamlamalarını sağlamaya çalışır. ISO 9001 danışmanlık firmaları, bu konuda eğitimli baştetkikçi danışmanlar ile firmaları denetler ve kontrol altında tutar. Böylece belge alındıktan sonra kaliteli yönetim anlayışının devam etmesi sağlanmış olmaktadır. ISO 9001 belgelendirme firmaları uluslararası geçerliliğe sahip olan akreditasyonu elinde bulundurmak zorundadır.

    Ülkemizde bu onay Türk Akreditasyon Kurumu ( TURKAK )tarafından verilmektedir. Başta kamu ihalelerinde olmak üzere gerekli yerlerde ISO 9001 belgesi istendiğinde TURKAK onaylı bir firmadan alınmış olması yeterli olacaktır. Eğer uluslararası arenada iş yapmak isteniyorsa ve TURKAK onaylı bir belgelendirme yeterli olmayabilir. Bu nedenle gerekli kuruluştan alınmalıdır. Eğer TURKAK onaylı olmayan ve uluslararası geçerliliği olan bir ISO belgelendirme firmasından alınan ISO belgesi varsa bu belge ülkemizde de geçerlidir. Eğer ihalelerde TURKAK onaylı ISO belgelendirme firmalarından olması istenirse TURKAK’dan elinizde bulunan belgenin geçerliliğine dair bir yazı alabilirsiniz. İhalelerde TURKAK’dan alınan belgeyi beyan etmeniz yeterli olacaktır.
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.