VEGAN Belgesi
    VEGAN Belgesi ;

    Vegan Belgesi, hayvansal ürün yada hayvansal yan ürün içermeyen ve canlı hayvanlar üstünde test yapılmamış ürünler için akredite kuruluşlar tarafından verilen bir sertifikadır. Vegan belgesine sahip ürünlerde ayrıca vegan etiketi mevcuttur. Haliyle bu ürünler vegan ürün arayan tüketiciler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

 

    Vegan sertifikası almak için en çok öngörülmesi gereken kısım tarafsız ve bağımsız, akredite bir belgelendirme firması ile çalışmakdır. Akredite bir belgelendirme kuruluşu tarafından verilen onaylar ve belgeler tüm dünyada geçerlidir.

 

    Günümüzde çok fazla firma, mümkün olduğu ölçüde hayvansal içeriklerden kaçınmakta ve tüketici isteklerine göre hareket etmektedirler. Üretici firmalar, vegan standartlarına uygun seçenekler oluşturup, bu ürünlere vegan sertifikası almakta ve bilinçli tüketiciler için tercih edilen bir işletme olmaya çalışmaktadır.

 

Yaşadığımız çağda çok fazla vegan seçeneği, dünyadaki birçok restoran ve markette mevcuttur. Lakin veganlar için konu sadece gıda ürünleri de değildir. Mesela kürkler ve deri ürünler veganlar tarafından tercih edilmezler.

 

    Vegan Belgesi Nasıl Alınır?

 

Vegan sertifikası almak için, tarafsız, bağımsız ve akredite bir laboratuvarın, yiyecek, içecek, kozmetik, giyim gibi ürünlerin hayvansal ürün veya hayvansal yan ürün bulunmadığını, bu ürünlerin canlı hayvan üzerinde test edilmediğinin ve tamamen vegan şartlarına uygun olarak üretildiğinin onaylaması ve raporlaması şarttı vardır.

 

Bilinmelidir ki, vegan yaşam sitilini ve beslenme şeklini benimseyen tüketicilerin satın alma kararları daha katı, düşünceli ve bilinçlidir.

 

    Üretici işletmeler, ürünlerinin (yüzde 100) vegan olduğunu söyleselerde, bu söylemler bilinçli vegan tüketicileri için çok şey ifade etmezler. Vegan tüketiciler bilinçlidir, her ürünün içeriğini araştırmakta ve vegan şartlarına uygun üretildiğinden emin olduğu ürünleri tercih etmektedir.

 

    Lakin imalatçıların büyük kısmı, üretim sitilini, kaynakların nereden elde edildiği, tedarik zincirinde vegan standartlarına uymayan bir süreç olup olmadığı ve bu standartları kontrol eden bir sistemin olup olmadığı konusunda dürüst değildirler. Bu sebeple veganlar etiketli ve belgeli vegan ürünleri tercih ederler.

 

    Vegan sertifikalı etiketli ürünler, tüketicilere güven verirler. Ulusal ve uluslararası firmalar  tarafından akredite edilen QRS Quality, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip etmektedir ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulayan labaratuvarlarla partner olarak çalışmaktadır. QRS Quality, bu güçlü altyapısı ile her sektörden firmalara verdiği test ve belgelendirme hizmetleri kapsamında, vegan ve vejetaryen sertifikası hizmetleri de sunmaktadır.

 

    QRS Belgelendirme Vegan Belgesi konusunda Yetkili akredite bir belgelendirme firmasıdır. Vegan Belgelendirmelerinizi firmamızdan yaptırabilirsiniz. Vegan Belgelendirme konusunda profesyonel destek almak için alanında uzman ekibimizi aramaktan çekinmeyiniz, Vegan Belgesi Talepleriniz için  0232 364 49 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.