Tesis Güvenlik Belgesi
Tesis Güvenlik Belgesi ;

    Tesis Guvenlik Sertfikası ;

    Tesis Güvenlik Belgesi Nedir?

Bu sistemde 5202 numaralı Kanun’un “Gizlilik dereceli bilgilerin verilmesi” başlıklı 6. maddesine göre “Millî Savunma Bakanlığı’ndan; gizlilik dereceli bilgi, belge, proje veya malzemeye nüfuzu gerektiren savunma sanayii konuları ile ilgisi olan her kişi için “Kişi Güvenlik Belgesi” ve projenin uygulanacağı tesis veya yer için de “Tesis Güvenlik Belgesi” alınması mecburidir.5020 sayılı Kanun; Tesis Güvenlik Belgesi’ni; bir tesiste bulunan veya bulunabilecek gizlilik dereceli bilgi, belge, proje ve malzemenin fiziki güvenliklerinin sağlanması için, tesisin bulunduğu yer ve çevre şartları ile maruz kalabileceği dış ve iç tehditler göz önüne alınarak projelendirilmiş olan koruma önlemlerinin uygun bulunduğunu belirten belge olarak tanımlamaktadır.

 

Tesis Güvenlik Sertfikası Nedir?

5202 sayılı Kanun’un “Gizlilik dereceli bilgilerin verilmesi” başlıklı 6. maddesine göre “Millî Savunma Bakanlığı’ndan; gizlilik dereceli bilgi, belge, proje veya malzemeye nüfuzu gerektiren savunma sanayii konuları ile ilgisi olan her kişi için “Kişi Güvenlik Belgesi” ve projenin uygulanacağı tesis veya yer için de “Tesis Güvenlik Belgesi” alınması zorunludur.

 

5020 sayılı Kanun; Tesis Güvenlik Belgesi’ni; bir tesiste bulunan veya bulunabilecek gizlilik dereceli bilgi, belge, proje ve malzemenin fiziki güvenliklerinin sağlanması için, tesisin bulunduğu yer ve çevre şartları ile maruz kalabileceği dış ve iç tehditler göz önüne alınarak projelendirilmiş olan koruma önlemlerinin uygun bulunduğunu belirten belge olarak tanımlamaktadır.

 

Tesis Güvenlik Belgesi Neden Alınır?

5202 sayılı Kanun’a göre gizlilik dereceli bilgi, belge, proje veya malzemeye nüfuzu gerektiren savunma sanayii konuları ile ilgisi olan her kişi için Milli Savunma Bakanlığından “Kişi Güvenlik Belgesi” ve projenin uygulanacağı tesis veya yer için de “Tesis Güvenlik Belgesi” alınması zorunludur. Bu belgeler temin edilmeden, ilgililere, gizlilik dereceli bilgi, belge, proje veya malzeme açıklanamaz ve verilemez; bunların bulunduğu yerlere ve tesislere girilemez; gizlilik dereceli bilgi ihtiva eden anlaşma, sözleşme veya alt sözleşme çalışmalarına ve uygulamalarına iştirak edilemezler.

 

    Tesisi Güvenlik Belgesi Belgelendirmesi talep ediyorsanız, firmamızı Tesisi Güvenlik Belgesi Alımı konusunda arayabilirsiniz. Tesisi Güvenlik Belgesi veren firmalar hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.