Tüm Yönleriyle ISO 27001 Belgesi ;
ISO 27001 sertifikasına nasıl hazırlanılır
Gerekli hazırlık miktarı kuruluşunuzun büyüklüğüne ve karmaşıklığına ve aynı zamanda Standart ile mevcut uyum seviyenize bağlı olarak değişeceğinden, bu sorunun herkese uyan tek bir cevabı yoktur.

ISO 27001 Sertifikasına Nasıl Hazırlanılacağınıza Dair Bazı İpuçları;
Kuruluşunuzun Standardın gerekliliklerini karşılamadığı alanları belirlemek için bir boşluk analizi yapın.
Boşluk analizinde belirlenen boşlukları nasıl kapatacağınızı ana hatlarıyla belirten bir uygulama planı geliştirin.
Personelinizi Standardın gereklilikleri ve uygulama planınız konusunda eğitin.
Politikalar, prosedürler ve diğer destekleyici belgeler dahil olmak üzere kuruluşunuzun BGYS belgelerini oluşturun veya güncelleyin.
BGYS'nizin amaçlandığı gibi çalıştığını ve tüm çalışanların gerekli prosedürleri izlediğini doğrulamak için iç denetimler yapın.
Bir sertifikasyon kuruluşu ile harici bir sertifikasyon denetimi planlayın ve tamamlayın. Bu konuda QRS Belgelendirme olarak en uygun maliyet ve prosedürlerin tamamlanması konusunda size hizmet verebilir.

ISO 27001 Belgelendirme Süreci ;
Belgelendirmeye hazır olduğunuzda, bağımsız, akredite bir belgelendirme kuruluşunun hizmetlerinden yararlanmanız gerekecektir. Bu belgelendirme kuruluşları, titiz bir değerlendirme süreci ile yeterlilikleri, tarafsızlıkları ve performans yeterlilikleri temelinde ilgili ulusal otorite tarafından değerlendirilmiştir.

ISO 27001 akreditasyon süreci iki aşamadan oluşur ve kalifiye bir denetçi tarafından yürütülür.

1. Aşama
Denetçi, BGYS'nin Standarda uygun olarak geliştirildiğini kontrol etmek için belgelerinizi gözden geçirecektir. BGYS'nin tüm kritik yönlerine ilişkin kanıtları sunmanız beklenecektir, ancak bunun ne kadarı belgelendirme kuruluşunun gereksinimlerine bağlıdır.

2. aşama
İlk aşamayı geçerseniz, denetçi daha kapsamlı bir değerlendirme yapacaktır. Bu değerlendirme, BGYS'nin gelişimini destekleyen faaliyetlerin gözden geçirilmesini içerecektir. Denetçi, politikalarınızı ve prosedürlerinizi daha derinlemesine analiz edecek ve yerinde bir inceleme ile BGYS'nin pratikte nasıl çalıştığını kontrol edecektir. Denetçi ayrıca tüm faaliyetlerin ISO 27001 spesifikasyonlarına uygun olarak gerçekleştirildiğini doğrulamak için kilit personel üyeleriyle görüşecektir.

ISO 27001 sertifikasının maliyeti nedir?
ISO 27001 sertifikasının maliyeti genellikle kuruluş için çalışan sayısına bağlıdır. Ön inceleme olmadan net bir rakam söylenemez. ISO 27001 Belgelendirme talepleriniz için bizi arayabilirsiniz. QRS Belgelendirme ISO 27001 Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. ISO 27001 Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.