Kategori : ISO Sertifikaları
Yazar ; Bilal Demirci
Yayım Tarihi ; 11/11/2022
.
FSSC 22000 Belgelendirmesi FSSC 22000 nasıl alınır
Yakın Zamanda Eklenenler
.
Bize Ulaşın
    FSSC 22000 Nedir?
    Gıda Güvenliği Sistem Belgelendirmesi

    FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Belgesi uluslararası kabul görmüş bir standarttır, ISO 22000, PAS 220 ve FSSC'nin bazı ek gerekliliklerinin birleşimidir, onu benzersiz kılan ve diğer standartlardan ayıran en önemli şey FSSC'nin GFSI (Global food safety Initiative) tarafından da tanınmasıdır. Küresel gıda güvenliği Girişimi ve birçok Avrupa mağaza zinciri, hızlı tüketim malları ve gıdayla ilgili işletme, gıda zinciri tedarikçilerinden FSSC 22000'i uygulamalarını ve sertifika almalarını talep etmektedirler.

 

    Ayrıca, gıda zincirindeki bir organizasyonun gıdanın insan tüketimi için güvenli olmasını sağlamak amacıyla gıda güvenliği tehlikelerini belirleme ve kontrol etme yeteneğini göstermesi ve gereken gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasında en iyi çerçeveyi sağlar. Gönüllü bir standart olduğundan, müşterilerin ve paydaşların gıda güvenliği yönetim sistemi ile ilgili beklentilerini otomatik olarak karşılar. FSSC sertifikası kuruluşun yeni pazarlarda gelişmesine büyük fayda sağlar.

 

    FSSC ve ISO 22000 hemen hemen aynıdır, tek fark FSSC'nin GFSI tarafından tanınması, FSSC 22000 sertifikasının GFSI'nin ek akreditasyonu ile verilmesidir. Ülkelerin çoğu, belgelendirme kuruluşlarını yetkilendirmek için kendi akreditasyon kuruluşlarını oluşturmuştur, Akreditasyon ve belgelendirme kuruluşları, hizmetleri karşılığında ücret alırlar. Herhangi bir akredite belgelendirme kuruluşu tarafından verilen akredite sertifika dünya çapında kabul görmektedir.

 

    FSSC 22000'in Faydaları ;

 • Gıda güvenliğine olan bağlılığınızı gösterin
 • Artan verimlilik ve maliyet tasarrufu
 • Gıda güvenliği risklerini kontrol edin ve ortadan kaldırın
 • Sürdürülebilir gıda güvenliği yönetim sisteminin sağlanması
 • Müşterilerin güvenini oluşturun
 • Gıda güvenliği olay maliyetinde azalma
 • Yasal ve Codex HACCP ilkelerine uygunluk
 • Gıda güvenliği tehlikelerini kontrol etmek için uluslararası kabul görmüş ve uyumlaştırılmış standart
 • Perakende satış mağazaları için bir satıcı olarak kaydolmanıza yardımcı olur
 • Küresel olarak kabul edilen standart
 • Yeni müşteriler çekmeye yardımcı olur
 • Mevcut müşterilerin güvenini korumaya yardımcı olur
 • Uluslararası kuruluşlar için kabul edilebilir

 

    FSSC 22000 Sertifikasyon Süreci ;

    Müşteri ile anlaşmanın sonuçlandırılmasından sonra, Kalite Sistemleri uzmanları müşterinin tesislerini ziyaret eder ve mevcut sistemin FSSC 22000 standardına göre eksiksiz boşluk analizini yürütür ve boşluk raporunu yönetimle tartışır, belirlenen boşluklar belgelerde, uygulamada, çalışanın farkındalığında olabilir. Nihai boşluk raporuna göre kararlaştırılan zaman çizelgelerine göre çalışmaya başlanır ve tüm dokümantasyon, uygulama ve diğer gereklilikler tamamlandıktan sonra denetime geçilir. Teknik ekip, belgelendirme denetimini ilk denemede başarılı kılmak için süreç boyunca eksiksiz yardım, destek ve işbirliği sağlar.

 

    Bir FSSC 22000 sertifikası tek seferde verilmez, sertifikanın süresi dolmadan önce yenilenmesi gerekir. Belgelendirme kuruluşuna denetim için başvurduktan sonra ilk denetimleri iki aşamada gerçekleştirirler; birinci Aşama bir denetim ve ikincisi Aşama iki denetimdir. Denetimin başarılı bir şekilde yürütülmesinden sonra, belgelendirme kuruluşu bir yıllık geçerlilik belgesini bir sonraki yıllık gözetim denetimine kadar verir, böylece üç yıllık belgelendirme döngüsünde, belgelendirme kuruluşu biri ile iki gözetim denetimi gerçekleştirir. Temel olarak, denetim her yıl üç yıllık süre içinde yapılır. Üç yıllık denetim döngüsünün tamamlanmasından sonra, belgelendirme sürecine devam etmek için yeniden denetim yapılır.

 

    FSSC 22000 Sertifikasının Maliyeti ;

    FSSC 22000 sertifikası ücretleri sabit değildir ve her kuruluş için aynı olmayabilir, çalışan sayısı, ürün gamı, imalat ölçeklendirmesi, denetçi sayısıvb gibi kapsamlar ücretlere etki eden faktörlerdir. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçin.

 

    Neden Kalite Sistemleri ;

    Kalite Sistemleri, nitelikli ve deneyimli danışmanlar ve engin endüstriyel deneyime sahip eğitmenlerden oluşan bir ekiple çalışmaktadır, Personelerimizin büyük bir kısmı aynı zamanda denetim sırasında denetçilerin yönetim sisteminizden beklentilerinin farkında olan baş denetçilerdir. Kalite sistemleri, dünya çapında FSSC 22000 sertifikasının uygulanmasına ve elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

    Eksiksiz FSSC 22000 paketimiz, eğitim, uygulama, boşluk analizi, dokümantasyon, iç denetimler, ön değerlendirme, dünyanın en tanınmış akredite belgelendirme kuruluşu aracılığıyla belgelendirme denetimi ve kuruluşunuzun başarılı olmasını sağlamak için belgelendirme sonrası geliştirme/bakım hizmetleri gibi bölümlerden oluşmaktadır. FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Belgelendirmesinin en iyi sonucu olarak görüleblir.

 

    QRS Belgelendirme firmasına FSSC 22000 Belgesi hakkında tüm sorularınızı sorabilirsiniz. FSSC 22000 Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. FSSC 22000 Belgesi hakkında talepleriniz için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.