Kategori : Kozmetik Sertifikaları
Yazar ; Bilal Demirci
Yayım Tarihi ; 05/08/2022
.
doğal kozmetik belgelendirme aşamaları ve belgelendirme firmaları makale
Yakın Zamanda Eklenenler
.
Bize Ulaşın
    Tüm Yönleriyle Doğal Kozmetikler ve Belgelendirme Kriterleri ;
    Doğal Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Organik Kozmetik Sertifikasyon?

    Günümüzde Kozmetik bileşenlerle ilgili bilgileri elde etmek hiç zor değildir bu sebeple tüketiciler giderek daha fazla bilgili olup kendi kriterlerini belirleyebilen ve yalnızca en yüksek kalitede kozmetik ürünleri seçebilen bir kitle mevcuttur. Bilgi bolluğu bağlamında en büyük zorluk, hangi bilginin güvenilir olduğunu anlamaktır. Ticari piyasa şartlarında , geleneksel ve gerçekten doğal kozmetik olduğunu iddia eden kozmetik imalatçıları mevcuttur, Ancak bunlar bilinçli tüketiciler için bunlar boş pazarlama iddiaları olyp kanıta dayalı ürünleri seçmektedirler.

 

    Doğal kozmetik belgelendirme kozmetik ürünü yalnızca içeriğindeki maddelerin doğal kökenine göre değerlendiren bir sertifikadır. Aynı zamanda kozmetik olarak aktif bileşenlerin konsantrasyonu ve bunların arkasındaki bilime dayalı kanıtlar ve ürünün kendisinin kozmetik etkinliğini kapsar. Kozmetik olarak doğal kaynaklı bileşenlerle formüle edilmiş kozmetik ürünleri anında tanımlamanıza imkan verir.

 

    Bilinmelidir ki Doğal sertifikasız ürünler iddia ettiğinden daha azını sunarlar.

 

    Piyasa şartlarında, kozmetik ürünlerle ilgili pazarlama iddiaları giderek daha cüretkar, hatta kışkırtıcı hale gelmiştir, ancak birçok ürün pazarda iddia edilenden daha az kaliteli ve hatta sağlığa zararlıdır. Pazarlama iddiaları, kozmetik olarak aktif bileşenlerin mevcudiyetine dayanmaktadır . Bununla birlikte, uygun (yani yeterli) konsantrasyon olmadan, kesinlikle önemli bir kozmetik etkisi yoktur.

 

    SERTİFİKANIN HEDEFLERİ

    Sertifika aşağıdaki hedeflere ulaşır:

  • Aktif kozmetik kavramını yerleştirmek ve tüketiciyi boş iddialara ve yanıltıcı reklamlara karşı korumak;
  • Ürünlerimizin daha iyi korunmasını kolaylaştıracak doğal içerikleri seçerken daha sıkı koşullar belirlemek çevre; ve cildin doğal ihtiyaçlarını temel alan kozmetik ürünlerde üstün bir kalite düzeyi belirlemek.

 

    SERTİFİKASYON SÜRECİ 4 ANA AŞAMAYA AYRILMIŞTIR:

1. Ürünlerin ve üretimin ilk değerlendirmesi, diğer şeylerin yanı sıra, sertifikasyonun gerekli olduğu ürünlerin bileşiminin değerlendirilmesinin yanı sıra,tüm bileşenlerin teknik veri sayfaları aracılığıyla ham maddelerin uygunluğunun değerlendirilmesini içerir . Tüm doğal ve organik bileşenler, onaylı denetim ve belgelendirme kuruluşları tarafından onaylanmalıdır. Tüm ürünler için mikrobiyolojik koruma testleri ( yükleme testleri ) ve klinik cilt tolerans testleri ( yama testleri ) de gereklidir.

2. Ürünlerin gerçekten ürün spesifikasyonu gerekliliklerine uygun olduğunu doğrulamak için yerinde inceleme ; ürünün kendisinin uygunluğunu tehlikeye atabilecek üretim süreçleri ve dahili prosedürlerin doğru organizasyonu ve yönetimi ; ilgili çevresel kriterlere uygunluk .

3. Değerlendirme ve doğrulama sürecinin bir parçası olarak toplanan bilgi ve verilere dayalı olarak Uygunluk Sertifikasının düzenlenmesi . Sertifika, sertifikalı ürünlerin listesini içerir ve ECO BIO COSMETISC ve DOĞAL KOZMETİK ürünleri sınıflandırmasına göre ayırt edilir.

4. Uyumluluk koşullarının sürdürüldüğünü doğrulamak için üretim birimlerinin, depolama merkezlerinin ve ürün dağıtım merkezlerinin düzenli denetimlerini içeren yıllık gözetim . ICEA ayrıcahem üretim tesislerinde hem de satış noktalarında numune alma ve ürün analizleri gerçekleştirir.

 

Malzemeleri Seçerken Her Şeyden Önce Tabiat

Yalnızca ekolojik ve fizyolojik olarak kabul edilebilir kozmetik içerikler kullanılabilir: Tabiatta bulunanlar ve bitkilerden elde edilen ürünler. Doğal kaynaklar ve doğada bulunmayanla. Doğal kozmetik içeriklerle değiştirilemediğinde

belirli kimyasal veya teknolojik özelliklerinden dolayı bileşenlerin parçalara ayrılabilmeleri kesinlikle gereklidir. Ürünün yapı taşları, yani biyolojik olarak yüksek oranda parçalanabilirler.

 

Kanıta Dayalı Kozmetikler

Bireysel kozmetik bileşenlerin seçimi rasyonel ve kanıta dayalıdır. Kozmetik olarak aktif bileşenler, uygulamadan sonra kozmetik etkileri ifade ettiği kanıtlanmış kanıta dayalı konsantrasyonlarda dahil edilmiş veya İstenen kozmetik etkiler, aktiviteye ilişkin bilimsel kanıt olmadığında içeriğin kimyasına dayalı olarak tahmin edilebilir olmasıdır.

 

  QRS Belgelendirme Doğal Kozmetik Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. Doğal Kozmetik Belgesine ihtiyacınız varsa size hizmet etmekten mutluluk duyarız, Doğal Kozmetik Belgelendirmelerinizi firmamızdan yaptırabilirsiniz. Doğal Kozmetik Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.