Helal Kozmetik Belgesi
    Helal Kozmetik Belgesi Yönetim Sistemi ;

    Helal Kozmetik, İslam dini şartlarına göre izin verilen bileşenlerden imal edilmiş , bunlardan oluşan bakım ve güzellik ürünlerini ifade etmektedir.

 

    Helal Kozmetik sertifikasyon konusu olduğunda ilk akla gelen gıda ürünleridir ancak kozmetik ürünler için de sertifikasyon yapılmakta olup son dönemde ciddi tüketici talebi haline gelmiş bir kapsamdır.

 

    Kozmetik Ürünlerde Helal Kozmetiklerin helal ile uyumu, ana temel olarak, bileşenlerin tedariğinden , imalattan, dağıtım aşamaalrındaki tüm tedarik zinciri boyunca uygulanmaktadır.

 

    Helal Kozmetik belgelendirme süreçlerinin hammadde kaynağı, üretim süreçleri ve nakliye/dağıtımdan başlayarak kapsamlı bir değerlendirme yaklaşımı mevcuttur. Öte yandan ürünün domuz türevleri içerip içermediğinden emin olmak için bitmiş bir ürünün değerlendirilmesine atıfta bulunmaktadır. Tedarik zinciri boyunca helal kapsamına dahil kozmetikler, helal olmayan malzemelerle çapraz bulaşma olasılığından korunmalıdır.

 

    Kozmetik Ürünlerde Helal kozmetik ürünleri helal bileşenler içeren ve helal bir ortamda, helal olmayan maddelerle teması engellenerek; iyi üretim uygulamaları koşullarında üretilen ürünlere denir. Kullanılacak hammaddelerin kaynakları mutlaka bilinmeli ve hammaddeler de helal şartlarına uygun olmalıdır.

 

    Helal belgesi olan ürünler her bir bileşenin menşei ve satın alınan ve kullanılan ürünün imalat zinciri üzerinde dini reçetelere bağlılığı garanti ettiklerinde helal ürün olarka anılır. Bununla birlikte, bazı ülkelerde Helal sertifikası, belirli ürünlerin ülkeye girişi ve sonraki pazarlaması için temel bir gümrük şartı vardır.

 

    Kozmetik Ürünlerde Helal kozmetik belgesi, bir yandan kozmetik ürünleri ihraç eden firmaların satın alma gücünün bir yandan da kişisel bakıma gösterilen özenin arttığı İslami inanç pazarlarına ulaşmasını sağlarken, diğer yandan da ülkemizde ikamet eden İslam toplumunun güvenirliliğine destek olur.

    Konuyla Alakalı Makaleler ;
    Organik Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Organik Sertifikasyon
    Doğal Kozmetik Belgesi Belgelendirme Aşamaları, Doğal  Sertifikasyon
    Kozmetik Helal Belgesi ve Belgelendirme Aşamaları Nelerdir
    Kozmetik Ürünler için (GMP) ISO 22716 Belgelendirme

    QRS Belgelendirme Helal Kozmetik Konusunda AKREDİTE bir Belgelendirme kuruluşudur. Helal Kozmetik Belgelendirmesi hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Helal Kozmetik Belgelendirme talepleriniz için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.