FSSC 22000 Belgesi
FSSC 22000 Belgesi Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ;

    FSSC 22000 Belgesi nedir?

    FSSC 22000 Gıda Güvenliği Belgelendirmesi Vakfınca üretilen FSSC 22000 sistemi, gıda tedarik zinciri boyunca, gıda güvenliği risk yönetimine yönelik yeni bir yaklaşımı temsil etmektedir. FSSC 22000, dünyada gıda güvenliği yönetimi standardı ISO 22000 üzerine temellendirilmiş tam bir belgelendirme sistemidir. Küresel Gıda Güvenliği Girişimi gereklilikleriyle de iniltilidir (örn. PAS 220/ISO 22002-1 ya da PAS 223).

 

    FSSC 22000’yi hangi işletmeler kullanabilir?

    FSSC 22000 Tüm büyük ve küçük gıda ürünü, gıda içeriği ve ambalaj malzemesi imalçılarına uygulanmak üzere dizayn edilmiştir.

 

    FSSC 22000 Belgesinin Önemi?

    Aktif yönetim sistemleri ve bağımsız belgelendirme, başarılı bir gıda güvenliği kültürü adına önemli iki unsurdur. FSSC 22000, gıda güvenliği standartlarının uluslar arası bir boyutta uyumlaştırılmasını ve şeffaflaştırılmasını amacıyla dizayn edilmiştir. Uluslar arası olarak tanınmış FSSC 22000 şemsiyesi altında bütün süreç ağınız, süreç temelli yaklaşım aracılığı ile denetlenir, gözlemlenir ve birbiriyle etkileşim halinde olan süreçler sistematik olarak belirlenir ve yönetilir. Böylece: Yüksek kalitede gıda güvenliği denetimleri teknik uzmanlığa ve derinlemesine gıda sektörü bilgisine sahip LRQA denetçiler tarafından gerçekleştirilir.

Bütüne yönelik bakış açısıyla sistematik belirlemeler ve birbirinden etkilenen süreçlerin daha iyi yönetilmesi sağlanır. 

 

    Endüstri çapındaki gıda güvenliği standart ve sistemlerinden kolay bir geçiş sağlanır.

FSSC 22000 belgelendirme sürecinin her aşamasında, iyi iletişim aracılığı ile şeffaflık sağlamanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle müşteriler ve idari kuruluşlarla beraber çalışıyor ve ortaya konulabilecekler konusunda tüm tarafların net beklentilere sahip olmalarını sağlıyoruz.

 

    FSSC 22000 Standardının Genel Kapsamı ;

 

    FSSC 22000 kapsamı çok geniş ele alınabilir ; ulusal ve resmi makamların, gıda sektörü müşterilerinin ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için bir yönetim sisteminin organize edilmiş olduğunun teyidi için gerekli şartları tanımlar.

 

     Gıda tedarik zincirinde yer alan firmalar, genel yapıları , ticari hacimleri veya karmaşıklıkları ne olursa olsun, FSSC 22000 belgesinden faydalanabilirler.

    Ticari işletmelere aşağıdaki örnekleri verebliriz ;

 

  • Birincil hayvansal ürünler (örneğin süt, balık, yumurta, bal).
  • Bozulabilir hayvansal ürünler (örn. Et, tavuk, yumurta, süt ve balık ürünleri).
  • Bozulabilir sebze ürünleri (ör. Paketlenmiş taze meyveler ve taze meyve suları, korunmuş meyveler, paketlenmiş taze sebzeler, korunmuş sebzeler).
  • Gıda ambalajlama malzemeleri (gıda ile doğrudan ya da dolaylı temas eden).
  • Gıda bileşenleri (örneğin vitaminler, mineraller, biyolojik kültürler, tatlandırıcılar, enzimler ve işleme yardımcıları).
  • Hayvanlar için yem ve gıda (örneğin hayvan yemi, balık yemi).
  • Ortam sıcaklığında uzun raf ömrüne sahip ürünler (örn., Konserve ürünler, bisküvi, aperitifler, yağ, içme suyu, içecekler, makarna, un, şeker, tuz).

 

    FSSC 22000 Belgelendirmesi talep ediyorsanız, firmamızı FSSC 22000 Belgesi Alımı konusunda arayabilirsiniz. FSSC 22000 Belgesi veren firmalar hakkında daha detaylı bilgi için 0232 364 49 03 no.lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.